НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Контрольний матч. "Карпати" - ФК "Ростов" 2:0 ###

У своєму другому матчі тренувальних зборів у Австрії «Карпати» з рахунком 2:0 взяли гору над представником російської Прем’єр-ліги ФК «Ростов», який наразі в національному чемпіонаті обіймає шосту сходинку турнірної таблиці.

«Карпати» (Львів, Україна) – ФК «Ростов» (Росія) – 2:0 (2:0)

27 червня. Валькзее (Австрія). Сонячно. Температура повітря +26С.

«Карпати»: 1-й тайм – Тлумак, Федецький, Мілошевіч, Тубіч, Ощипко, Ґодвін, Худоб’як, Гурулі, Батіста, Зеньов, Кополовець-

2-й тайм – Руденко, Сагайдак, Гурський, Петрівський, Є. Тарасенко, Авелар, Нену, Габовда, Гудима, Мартинюк, Ткачук.

Тренер – Олег Кононов.

ФК «Ростов»: Амельченко, Черкес (Хагуш, 46), Живановіч (Прошин, 46), Окоронкво, Грігалава, Лебеденко (Сугак, 83), Гацкан, Кульчій (Валікаєв, 46), Анджелковіч (Луценко, 46), Акімов (Павленко, 46), Адамов (Ахметовіч, 46).

Тренер – Олег Протасов.

Голи: Гурулі, 16, Ощипко, 32.

Поєдинок «Карпати» – ФК «Ростов» розпочався у Валькзее о 16:00 за місцевим часом. Термометр в цей час показував +26С у тіні, тож командам довелося боротися не лише із суперником, а й зі спекою. І треба віддати належне футболістам і «Карпат», і «Ростова», які в непростих погодних умовах упродовж всієї зустрічі намагалися діяти на доволі високих швидкостях.

У порівнянні з матчем проти «Зеніту» Олег Кононов у стартовому складі зробив дві заміни – через біль у спині лікарі вирішили дати перепочинок Кожанову, якого на фланзі нападу замінив Зеньов, а в лінії півзахисту замість Ткачука вийшов Гурулі.

Певні перестановки у порівнянні з грою проти словацького «Спартака» з Трнави, з яким ФК «Ростов» минулої середи розійшовся миром (1:1), зробив і Олег Протасов. Зокрема Анджелковіч перейшов на лівий край півзахисту, а його місце на фланзі захисту зайняв Грігалава, який відновився після травми.

Перші хвилини поєдинку пройшли у рівній боротьбі, хоча було помітно, що територіальною перевагою за рахунок кращого контролю м’яча володіють карпатівці. Проте перший удар по воротах завдали ростовчани – на 9-й хвилині з-за меж карного майданчика пробив Гацкан, але круглий пройшов повз рамку. «Карпати» відповіли на це небезпечним навісом зі стандарту, але в тому епізоді на висоті в прямому значенні цього слова був кіпер «Ростова» Амельченко. А от за сім хвилин проти пострілу Гурулі, який наважився на удар з центральної зони з відстані понад 30-ти метрів, воротар ростовчан виявився безсилим – круглий поцілив у праву «дев’ятку» – 1:0.

Забитий гол додав карпатівцям впевненості у собі і вони продовжували розхитувати захист команди Олега Протасова. Завдяки пресингу по всьому полю «зелено-білі» звели до мінімуму ігрове навантаження у матчі для Тлумака. Свідченням цього є той факт, що до перерви «Ростов» створив лише один по справжньому небезпечний момент, коли після подачі кутового Адамов виграв боротьбу на другому поверсі і пробив головою – бальон пройшов поряд з хрестовиною.

Натомість передня лінія «Карпат» значно частіше турбувала захист «Ростова». Окрім голу Гурулі в першій 45-хвилинці мали нагоду відзначитися Батіста, Зеньов, Худоб’як… Але в одних епізодах нашим гравцям бракувало «холодної голови» у завершальній стадії атаки, а в інших надійно діяв Амельченко. Однак на 32-й хвилині не витримав і воротар «Ростова». Партнери вивели в прорив по флангу Кополовця, але першим на м’ячі був Амельченко. Проте кіпер явно перемудрив і карпатівець завдяки все тому ж пресингу зумів заволодіти м’ячем і миттєво віддав його на Ощипка. Лівому захиснику «зелено-білих» намагалися завадити пробити по порожніх воротах суперники, але всі їхні зусилля виявилися марними – 2:0 і саме за такого рахунку команди пішли на перерву.

Але перед тим, як розповісти про події другого тайму, треба сказати, що після другого пропущеного м’яча у ростовчан почали здавати нерви і вони стали провокувати наших хлопців. Карпатівці не мали наміру мовчки терпіти недозволені випади суперників і в результаті наприкінці першого тайму на полі виникла сутичка. Австрійський арбітр навіть змушений був призупинити гру і провести з гравцями обох команд невеличку виховну роботу.

В перерві Олег Протасов провів шість замін. А от його візаві склад змінив повністю. Зокрема, місце у воротах зайняв новачок «Карпат» Руденко. Забігаючи наперед, скажемо, що екс-одесит відіграв впевнено і хоча й не мав особливої роботи, в усіх моментах, коли цього вимагала ситуація, діяв адекватно. Як наслідок, ворота «зелено-білих» так і залишилися в недоторканості. Але треба зазначити, що дисципліновано та надійно по перерві відіграла і карпатівська оборона. Та й загалом у другому таймі молодь «зелено-білих» проявила себе дуже добре, як у захисті, так і в атаці. Вдалося їм і гол забити: Габовда виконав штрафний, Амельченко не зафіксував круглого в руках, а першим на добивання встиг центральний захисник «Карпат» Гурський, який переправив м’яча у сітку. Головний арбітр вказав на центр, але лайнсмен підняв прапорець і після невеличкої дискусії гол таки відмінили. Щоправда, для всіх таке рішення служителів Феміди так і залишилося загадкою. Варіантів є два – або асистент зафіксував офсайд, або він побачив з боку Гурського атаку воротаря.

Як і в першому таймі, по перерві на полі вистачало багато жорсткої боротьби. Фрагментами складалося враження, що це не товариський спаринг, а щонайменше офіційна гра принаймні національного рівня. Хоча, напевне, цей поєдинок і був достатньо принциповим. Адже розмови про те, чиї клуби – українські чи російські – сильніші, постійно тривали і в союзні часи, а після його розвалу вони швидше за все не припиняться ніколи.

Попереду в «Карпат» у Австрії ще один, заключний спаринг. У п’ятницю, 2-го липня, суперником нашої команди буде новоспечений володар Кубка Чехії «Вікторія» з міста Пльзень, на яку у новому сезоні також чекає Ліга Європи. Але це буде за п’ять днів, а до цього на підопічних Олега Кононова чекає ще чотири дні, в кожному з яких команда проведе по два тренування.